Ekonomi

Gıda Perakendecileri Derneği: Atılacak yeni adımlarda her türlü desteğe hazırız

Son günlerde iktisat gündeminin birinci sıralarında yer alan zincir marketlerden yeni bir açıklama geldi.

Gıda Perakendecileri Derneği’nden yapılan açıklamada enflasyonla uğraşın tüm paydaşlar tarafından ağır bir biçimde yürütüldüğü bu günlerde, perakende işletmelerini maksat gösteren, gerçekle örtüşmeyen savlardan tüm perakende dalının keder duyduğu tabir edildi.

Açıklamada perakende operasyonları mühletince operasyon maliyetleri olduğu ve bu sürecin yalnızca bir eser kategorisi için değil, besin yahut besin dışı, organize yahut klâsik tüm perakende dalı için işlediği söz edildi.

Sektör içindeki ağır rekabet ortamı ve seçeneklerin fazla olmasının tüketicinin kendi bütçesine en uygun eseri satın alabilmesini sağladığı belirtilirken bu türlü bir ortamın varlığına karşın bir işletmenin fiyatlarını sebepsiz yere göz nazaran göre yükseltmesinin ticaret kurallarına da muhalif kalacağı söylendi.

Yanlış algıdan vurgusu

Açıklamada kesim ile ilgili yanlış bir algı oluşturulmak istendiği belirtildi.

Bu algıyla perakende zincirlerinin amaç gösterildiğini belirten Besin Perakendecileri Derneği, bilhassa besin perakendecilerine yönelik oluşturulmak istenen yanlış algının perakendecilerin, tüketici lehine fiyat yönetme eforunu hiçe saydığını söz etti.

Açıklamada şu tabirler kullanıldı:

Son olarak, “atılan her iddianın doğru çıkmadığını” lisana getiren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği üzere perakende işletmelerinin her şubesi, neredeyse eserlerinin tamamı ve tüm tedarik süreçleri, ilgili bakanlık grupları ve lokal mercilerce titizlikle incelenmektedir. Atılacak yeni adımlarda da bölümümüz her türlü dayanağı sağlamaya kararlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu