Haber

Ankara’da Şenyaşar ailesi: Milletvekilinin Meclis’ten çıkmasına izin vermeyeceğiz

ANKARA– 9 Mart 2021’de Urfa Adliyesi önünde Emine Şenyaşar, eşi ve iki oğlu, bekçi ve AK Parti eski Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın yakınları ile Suruç ilçesindeki saldırılardan sağ kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar tarafından katledildi. Başlattığı Adalet Nöbeti Ankara’ya taşındı.

Meclis’te açıklamalarda bulunacak olan Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’tan randevu almak için Adalet Bakanlığı’na yürüme kararı aldı.

Meclis Dikmen kapısından Adalet Bakanlığı’na kadar yürüyerek gidecek olan Şenyaşar ailesinin eylemini takip etmek isteyen gazeteciler, Meclis Dikmen kapısından uzaklaştırıldı. Bir polis memuru, fotoğraf çekemeyecekleri söylenen basın mensuplarına, “Herhangi bir işlem yapılmayacak, burada beklemenize izin veremeyiz” dedi. Milletvekili Şenyaşar’ın Meclis’i terk edeceğini hatırlatan polis, “Milletvekilinin Meclis’ten çıkmasına izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Meclis Dikmen Kapısı’nda çok sayıda polis beklerken, kimlik kontrolü yapan polis, kapıya kimsenin yaklaşmasına izin vermedi.

habererfelek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu