Yaşam

Ankara Üniversitesi Bala Meslek Yüksekokulu Kuruldu

Ankara Üniversitesi Bala Meslek Yüksekokulu, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) onayı ile resmi olarak kurulmuştur. Şehrin farklı semtlerinde 11 meslek yüksekokulu bulunan Ankara Üniversitesi bunlara bir yenisini daha ekledi.

28 Ekim 2022’de toplanan Ankara Üniversitesi Senatosu, son dönemde süt ve besicilik yatırımlarıyla gündeme gelen Bala’da tematik meslek yüksekokulu kurulması teklifini görüştü ve oybirliğiyle kabul etti.

Ankara Üniversitesi Senatosu tarafından alınan “Bala Meslek Yüksekokulu Kurulması Kararı” daha sonra YÖK’ün onayına sunuldu. YÖK’ün aldığı kararla Ankara Üniversitesi Bala Meslek Yüksekokulu resmen kuruldu.

Kararı açıklayan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Bala Meslek Yüksekokulu’nun hayırlı olmasını dileyerek, süreçteki desteklerinden dolayı YÖK Başkanı Prof. Ankara Üniversitesi Senatosu üyeleri ve yöneticileri.

“Bala’da Meslek Yüksekokulu Kurulabilir mi?” Bala’da tarım ve hayvancılık alanında yapılan yatırımları veteriner ve ziraat fakültesi dekanları ile birlikte inceleme fırsatı bulduklarını belirten Ünüvar, süt ve besicilik açısından çok değerli bir birikim ve potansiyel olduğunu söyledi. ilçede yetiştirilmesi ve Bala Meslek Yüksekokulunun bu bağlamda bölgede değerli bir işleve sahip olacağı düşünülmektedir. söylenmiş.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

cizrehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu